Dainų diena 2018
Tegyvuoja teatras 2009

IV Lietuvos mėgėjų teatro šventė TEGYVUOJA TEATRAS,

skirta Tarptautinei teatro dienai

2009 m. kovo 28 d. 14.00 val. Tauragės kultūros centre

(S. Dariaus ir S. Girėno g. 3)

 

Šventės metu buvo paskelbti nominantai ir laureatai šiose nominacijose:

 

1. Nominacija  Ryškiausia sezono moters epizodinio vaidmens atlikėja

 

1. Skuodo kultūros centro Žemaičių teatro aktorė Rasa BERNOTIENĖ už MOKYTOJOS vaidmenį E. Untulio spektaklyje „Sunkė žuode“ (režisierius Edmundas Untulis)

 

2. Telšių Žemaitės dramos teatro aktorė Alma PAŽEMECKIENĖ už PAUKŠTYTĖS vaidmenį spektaklyje B. Dauguviečio „Žaldokynė“ (režisierius Jonas Buziliauskas)

 

3. Rokiškio liaudies teatro aktorė Laima STASIULIONYTĖ už URŠULĖS vaidmenį  spektaklyje J. Montvilos „Didysis geismas“ (režisierius Jonas Buziliauskas)

 

4. Trakų karališkojo rūmų teatro aktorė Danutė JURAITIENĖ už TATJANOS ALEKSEJEVNOS vaidmenį spektaklyje „Bankas S“ pagal M. Čechovo pjesę „Jubiliejus“ (režisierė Irena Jocienė)

 

2. Nominacija  Ryškiausias sezono vyro epizodinio vaidmens atlikėjas

 

1. Šakių Zanavykų teatro aktorius Edmundas ŠNEIDERIS už Jurgio Spurgio vaidmenį K. Būgos ir M. Palionio spektaklyje „Dėdė atvažiavo“ (režisierė Gražina Guzovijienė)

 

2. Druskininkų teatro „Niša“ aktorius Donatas LAZAUSKAS už KATINO LUNATIKO vaidmenį spektaklyje „A lia musicale“ pagal J. Erlicko pjesę „Kolumbo gimtadienis“ (režisierė Asta Žiurinskienė)

 

3. Palangos „Grubiojo“ teatro aktorius Virginijus MILINIS už AUKSELIO vaidmenį spektaklyje V. V. Landsbergio „Pasaka apie angelus“ (režisierius Virginijus Milinis)

 

4. Telšių Žemaitės dramos teatro aktorius Artūras BUTKUS už RŪTOS vaidmenį spektaklyje B. Dauguviečio „Žaldokynė“ (režisierius Jonas Buziliauskas)

 

3. Nominacija  Ryškiausia sezono aktorė

 

1. Jurbarko Konstantino Glinskio teatro aktorė Jūratė VIDEIKIENĖ už SOFIJOS vaidmenį spektaklyje ŪPO ŽMONĖS (režisierė Danutė Samienė)

 

2. Mažeikių kultūros centro mėgėjų teatro trupės „Visavi“ aktorė Žemyna SUJETAITĖ už  ŽUVĖDROS vaidmenį spektaklyje ŽUVĖDRA pagal R. Bacho kūrybą (režisierė Daiva Gedvilienė)

 

3. Prienų kultūros ir laisvalaikio centro mėgėjų teatro aktorė Kristina PAŠUKEVIČIŪTĖ už MEDĖJOS vaidmenį spektaklyje Ž. Anujo MEDĖJA (režisierius Virgilijus Kedys)

 

4. Anykščių mėgėjų teatro aktorė Zina KAMARAUSKIENĖ už VIKOS vaidmenį N. Neždanos spektaklyje TAS, KURIS ATIDARYS DURIS (režisierė Esmeralda Juodelienė)

     

               4. Nominacija  Ryškiausias sezono aktorius

 

1. Telšių Žemaitės dramos teatro aktorius Antanas NEKRAŠIUS už ŽALDOKO vaidmenį spektaklyje B. Dauguviečio ŽALDOKYNĖ (režisierius Jonas Buziliauskas)

 

2.  Skapiškio mėgėjų teatro „Stebulė“ aktorius Jonas UZIELA   SKERDŽIAUS LAPINO vaidmenį spektaklyje ŠIAUDINĖJ PASTOGĖJ pagal V. Krėvės kūrybą (režisierė Vita Vadoklytė)

 

3. Kretingos Egidijaus Radžiaus dramos teatro aktorius Nerijus GEDMINAS už Aksentijaus Ivanovičiaus POPRIŠČINO vaidmenį spektaklyje N. Gogolio PAMIŠĖLIO UŽRAŠAI (režisierius  Tomas Jašinskas)

4.Utenos kultūros centro „Žaliaduonių“ teatro aktorius  Alvydas DANAUSKAS už NIKODEMO vaidmenį spektaklyje P. Andriušio SUDIEV, KVIETKELI (režisierė Alma Eigerdienė)

 

               5. Nominacija  Ryškiausia sezono scenografija

 

1. Nojui PETRAUSKUI už Vilniaus kurčiųjų liaudies teatro MIMIKA spektaklio J. Mažeikienės GYVASTIES PRISILIETIMAS scenografiją

 

2. Virginijai MATUZEVIČIŪTEI Vilniaus kurčiųjų liaudies teatro MIMIKA spektaklio J. Mažeikienės GYVASTIES PRISILIETIMAS kostiumų dailininkei

 

3. Virgilijui KEDŽIUI už Prienų kultūros ir laisvalaikio centro mėgėjų teatro spektaklio Ž. Anujo MEDĖJA scenografiją

 

4. Astai LIUKPETRIENEI, Sigitui REPŠIUI už Pasvalio kultūros centro šokio teatro spektaklio ...ARBA AŠ... A. Baricco istorijos „Šilkas“ motyvais scenografiją

 

5. EGILS SKUJAI Biržų kultūros centro mėgėjų teatro spektaklio L. Kaningem MERGVAKARIS dailininkui

 

               6. Nominacija  Ryškiausia nacionalinės dramaturgijos interpretacija

 

1. Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklis B. Dauguviečio ŽALDOKYNĖ (režisierius Jonas Buziliauskas)

 

2. Utenos kultūros centro „Žaliaduonių“ teatro spektaklis SUDIEV, KVIETKELI P. Andriušio kūrybos motyvais (režisierė Alma Eigerdienė)

 

3. Skapiškio mėgėjų teatro „Stebulė“ spektaklis ŠIAUDINĖJ PASTOGĖJ pagal V. Krėvės kūrybą (režisierė Vita Vadoklytė)

 

4. Palangos „Grubiojo“ teatro spektaklis V. V. Landsbergio PASAKA APIE ANGELUS (režisierius Virginijus Milinis)

 

5. Jurbarko Konstantino Glinskio teatro spektaklis ŪPO ŽMONĖS (režisierė Danutė Samienė) 

   

               7. Nominacija  Ryškiausias sezono spektaklis

 

1. Vilniaus kurčiųjų liaudies teatro „Mimika“ spektaklis  J. Mažeikienės GYVASTIES PRISILIETIMAS (režisierė Janina MAŽEIKIENĖ)

 

2. Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklis B. Dauguviečio ŽALDOKYNĖ (režisierius Jonas BUZILIAUSKAS)

 

3. Palangos GRUBIOJO teatro spektaklis V. V. Landsbergio PASAKA APIE ANGELUS (režisierius Virginijus MILINIS)

 

4. Pasvalio kultūros centro šokio teatro TANGO AND spektaklis  ...ARBA AŠ... A. Baricco istorijos „Šilkas“ motyvais (režisierė Asta Liukpetrienė, choreografas Sigitas Repšys)

 

               8. Nominacija  Ryškiausias sezono debiutas

 

1. Druskininkų teatro NIŠA spektaklis A LIA MUSICALE pagal J. Erlicko pjesę „Kolumbo gimtadienis“ ( režisierė Asta ŽIURINSKIENĖ)

 

2. Vilniaus jaunimo teatro PRIE MOKYKLOS spektaklis BABYTĖS KALENDORIUS ( režisierė Eglė ŠPEJERAITĖ )

 

3. Prienų kultūros ir laisvalaikio centro mėgėjų teatro spektaklis Ž. Anujo MEDĖJA ( režisierius Virgilijus KEDYS )

 

4. Anykščių mėgėjų teatro spektaklis N. Neždanos  TAS, KURIS ATIDARYS DURIS (režisierė  Esmeralda JUODELIENĖ )

 

               9. Nominacija Už lėlių teatro puoselėjimą

 

1. Lėlininkei Jūratei JANUŠKEVIČIŪTEI (Klaipėda)

2. Lėlininkui Dariui ARMANAVIČIUI Kauno V. Kudirkos vidurinės mokyklos teatro studijos vadovui

3. Lėlininkui Antanui MARKUCKIUI  Panevėžio lėlių vežimo teatro vadovui

 

 

               10.Nominacija  Už nuopelnus Lietuvos mėgėjų teatrui

 

1. Rokiškio liaudies teatro aktorius Jonas MAŽEIKIS

2.  Jurbarko Konstantino Glinskio teatro aktorė Birutė SKANDŪNIENĖ

3.  Telšių Žemaitės dramos teatro aktorė Liuda LĖVERIENĖ

4. Švenčionėlių liaudies teatro aktorė Gražina JARMALYTĖ

 

Visiems  nominuotiesiems kūrėjams iš 22-jų mėgėjų teatrų buvo įteikti Lietuvos liaudies kultūros centro ir Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos diplomai, o 15-kai laureatų – statulėlės TEGYVUOJA TEATRAS (statulėlės įteiktos paryškintiems nominantams)