LNKC logotipas

Dainų diena 2018
Sidabro vainikėlis 2019

RAŠTAS

NUOSTATAI

PEDAGOGO ANKETA

DALYVIO ANKETA

Kasmet, nuo 2013 m., Lietuvos mokiniai kviečiami dalyvauti Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojamame konkurse „Sidabro vainikėlis“. Jo tikslas – paskatinti vaikus ir jaunuolius atrasti tradicinį liaudies meną ir dailiuosiuos amatus, patiems prisiliesti prie medžiagos bei įrankių ir pasitelkus savo vaizduotę, neatitolstant nuo tradicinės estetikos, kurti naujus vaizdinės ir taikomosios liaudies dailės kūrinius.

Jau šešerius metus vykstantis konkursas subrandino 38 laureatus, jaunuosius meistrus, savo kūriniais beveik nenusileidžiančius gerokai vyresniems profesionalams – tautodailininkams. Toks rezultatas nėra vien  mokinio įgimto talento išdava. Išskirtiniai darbai, stiprūs savo technika, forma ir turiniu, sukuriami tandemo – talentingo mokytojo ir užsidegusio mokinio. Vadovo paruošta dirva – išanalizuota medžiaga bei pirmavaizdžiai, parinkta kryptis, įkvėptas noras išbandyti save – palaiko mokinį, leidžia skleistis jo kūrybiškumui, paakina natūralų vaikišką smalsumą, kursto norą siekti užsibrėžtų tikslų.

Kiekvienas naujai „nukaltas“ konkurso laureatas pristato ne tik savo gebėjimus ir talentus, bet ir mokytojo profesionalumą, mokyklos, būrelio ar studijos galimybes bei regiono, kuriame auga, savitumą. Tokie kūriniai ypač vertinami, nes ne tik praturtina parodas savo kitoniškumu, bet ir leidžia įvertinti Lietuvos etnografinių regionų unikalumą.

„Sidabro vainikėlis“  – tai paskatinimas ir padėka tiems mokiniams ir jų mokytojams, kurie, kartais net kelerius metus, kantriai ir nuosekliai dirba tam, kad liaudies meno pakuždėta užuomina įgautų medžiaginį pavidalą. Kasmet šeši jaunieji meistrai tampa jaunaisiais liaudies meno ambasadoriais, kurių pavyzdys, tikime, įkvėps naujus dalyvius.


„Sidabro vainikėlis“ 2019

Laureatai

Mažųjų amžiaus grupėje (9-14 metų) Sidabro vainikėliai įteikti:  

drožėjui Arijui Petrulėnui iš Kaišiadorių kultūros centro medžių drožėjų būrelio. Arijus parodai pristatė iš liepos medžio išdrožtą kompoziciją „Pavasario sėja“. Arijaus mokytojas Vidmantas Kapačiūnas.

 

juostų pynėjai Laurai Steponavičiūtei iš Kėdainių krašto muziejaus Tradicinio amatų centro Arnetų namų juostų audimo būrelio. Laura parodai pristatė 8 pintinių juostų kolekciją. Lauros mokytoja Loreta Steponavičienė.

keramikei Emai Bytautaitei iš Telšių „Atžalyno“ progimnazijos keramikos būrelio „Molinukai“. Ema parodai pateikė molinę prakartėlę iš 11 keramikinių dirbinių. Emos mokytoja Regina Aleksandravičienė.

 

Vyresniųjų amžiaus grupėje (15-19 metų) Sidabro vainikėliai įteikti:  
tekstilininkei Aistei Blėdaitei iš Varėnos moksleivių kūrybos centro liaudies meno tradicijų būrelio. Aistė parodai pristatė tekstilinių darbų kolekciją: dvi pilnai ir ažūru siuvinėtas ir peltakiuotas sukneles, peltakiuotus krikšto marškinėlius, nertą apykaklę bei 7 nosinių rinkinį (siuvinėjimas „adinuke“ ir nėrimas). Aistės mokytoja Genovaitė Zina Petrauskienė.

 

keramikei Karolinai Rodaitytei iš Jonavos Senamiesčio gimnazijos Dailės ir keramikos studijos. Karolina parodai pateikė gausią keramikos darbų kolekciją.  Karolinos mokytoja  Edita Danielienė.

medžio drožėjui Deividui Paulauskui iš Plungės technologijų ir verslo mokyklos neformaliojo vaikų švietimo grupės „Meninė medžio drožyba“. Deividas parodai pateikė 6 medžio skulptūras: Angelas, Šv. Petras, Šv. Agota, Šv. Rokas, Klumpės ir Žemaitė. Deivido mokytojas Viktoras Raibužis.

Laureatų darbai. Lietuvos nacionalinio kultūros centro nuotraukos, 2019 m.

 

Dar kartą sveikiname konkurso nugalėtojus ir džiaugiamės puikia respublikine paroda.

 


Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ archyvas: 2018  2017  2016  2015  2014  2013