LNKC logotipas

Dainų diena 2018
Naujienos
Gegužės 26 d. vyks tarptautinis simpoziumas „Tautodailė šiuolaikinėje visuomenėje“
2021-05-19

 

Gegužės 26 d. kviečiame dalyvauti tarptautiniame simpoziume „Tautodailė šiuolaikinėje visuomenėje“, skirtame įvairių šalių liaudies meno ir amatų tradicijų būklei dabarties pasaulyje aptarti.

Šis simpoziumas buvo numatytas pernai tarp svarbiausių Seimo paskelbtų Tautodailės metų ir tautodailės tyrinėtojo Pauliaus Galaunės 130-ųjų gimimo metinių minėjimų. Dėl nepalankios pandeminės situacijos renginiui persikėlus į 2021 m., jo problematika neprarado reikšmės, atvirkščiai – įgavo naujų aktualių aspektų.

Nuotolinį tarptautinį simpoziumą organizuoja Etninės kultūros globos taryba, Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Lietuvos nacionalinis muziejus, Lietuvos tautodailininkų sąjunga, Lietuvos kultūros tyrimų institutas kartu su Seimo Kultūros komitetu.

Simpoziumo tikslas – ne tik įvertinti liaudies meno padėtį, jo vaidmenį šalies visuomenei, perspektyvas Lietuvoje, bet ir susipažinti su gerąja šios kultūros srities plėtros patirtimi Lietuvoje ir kitose Europos šalyse.

Tarptautinio simpoziumo dalyvius sveikins Seimo Pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas, Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis, Kultūros komiteto narys Stasys Tumėnas. Pranešimus skaitys valstybinių ir nevyriausybinių liaudies meno organizacijų atstovai iš Lietuvos, Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Vengrijos. 

Renginyje numatyta nagrinėti šiuolaikinių tautodailės raiškos formų įvairovę, liaudies meno, jo kūrėjų gyvavimo aplinkybes, šios meno šakos nevyriausybinių organizacijų uždavinius ir veiklas, dabarties meistrų santykį su tradicija, aptarti amatų mokymo ir perdavimo būdus, dirbinių realizavimo galimybes, socialines meistrų darbo sąlygas, valstybės paramą ir pan. Renginyje bus pristatytos ir tautodailės srities valstybės kultūros politikos bei jos įgyvendinimo priemonės, bus siekiama įvardyti aktualiausias srities plėtros problemas, numatyti vystymo gaires, perspektyvas. 

Tarptautinio simpoziumo programa: https://ekgt.lt/media/dokumentai/naujienos/2021/Programa.pdf

Renginys bus transliuojamas Seimo interneto svetainėje https://www.lrs.lt/sip/portal.show?p_r=36503&p_k=1 ir Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“ https://www.youtube.com/watch?v=swam7tjvfEA

Norinčius užduoti klausimus kviečiame registruotis ir dalyvauti renginyje per zoom programą. Registracija - iki gegužės 25 d. el. paštu kultkt@lrs.lt 

Daugiau informacijos: Seimo Kultūros komiteto biuro patarėja Milda Gureckienė, tel. (8 5) 239 6863, el. p. milda.gureckiene@lrs.lt; Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautodailės specialistė Asta Valiukevičienė, mob. 8 625 25 680, el. p. asta.valiukeviciene@lnkc.lt

 

Seimo Kultūros komiteto ir Etninės kultūros globos tarybos informacija