LNKC logotipas

Dainų diena 2018
Naujienos
Tauragės krašto dainų šventėje atgims Karšuvos žemės istorija
2022-05-30

 

Įspūdingą reginį pirmą birželio penktadienį žada Tauragės krašto dainų šventės rengėjai. Slėnyje ant Jūros upės vingio susipins praeitis ir dabartis – beveik trys tūkstančiai atlikėjų šokiu, muzika, daina pasakos istoriją apie šio krašto žmones – Karšuvos žemės vaikus.

„Po 13 metų į mūsų kraštą grįžta Tauragės apskrities dainų šventė. Artėja džiugi ir jaudinanti akimirka, nes Dainų šventė neabejotinai yra reikšminga, ilgametę istoriją turinti tautos tradicija, kurianti vienybės, artumo jausmą. Tam, kad prisimintume čia gyvenusius protėvius, pasijustume didelės šeimos, giminės dalimi, buvo atgaivintas jau primirštas, XIII a. minimas lietuvių istorinės žemės – Karšuvos – pavadinimas. Ši šventė skiriama tiems, kurie čia gyveno prieš mus, savo kūrybingumu, lietuvybės puoselėjimu, žiniomis ir darbais garsino ir turtino šį kraštą, – pasakojo šventės režisierius Gintaras Zareckas. – Mes saugome ir didžiuojamės savo praeitimi, semiamės išminties iš protėvių, sekame jų pavyzdžiu ir drąsiai galime sakyti, kad esame verti jų priesakų. Juk visi esame Karšuvos žemės vaikai“.

Dainų šventė „Karšuvos žemės vaikai“ prasidės birželio 3 d. 19 val. Tauragės vasaros estradoje. Dviejų su puse valandų trukmės programoje dalyvaus šiuolaikinių ir liaudies šokių, folkloro kolektyvai, pučiamųjų instrumentų orkestrai, chorai, vokaliniai ansambliai.

Unikalų reginį kurs įspūdingos šokėjų kompozicijos, gamtos garsų, muzikos ir balso dermė, specialieji ir vaizdiniai efektai. Lygiagrečiai bus plėtojamos ir susipins dvi siužetinės linijos – praeities ir šiandienos. Renginio kulminacija taps įspūdingas Lietuvos akrobatinių skrydžių grupės ANBO pasirodymas.

Dainų šventę „Karšuvos žemės vaikai“ rengia Tauragės kultūros centras kartu su Lietuvos nacionaliniu kultūros centru bei Tauragės, Jurbarko, Šilalės rajonų ir Pagėgių savivaldybėmis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.