Dainų diena 2018
Aukso vainikas 2013 laureatai

2013 metų respublikinės konkursinės 
 liaudies meno parodos 
 AUKSO VAINIKAS 
 laureatai
      


Geriausiais metų meistrais paskelbti ir juvelyrės Mildos Gutauskienės kurtais aukso vainikais apdovanoti trys meistrai iš Žemaitijos: skulptorius Pranas Dužinskas (Tryškiai, Telšių r.),  kalvis Virgilijus Mikuckis (Mažeikiai),  
 
kryždirbys Steponas Kaminas (Telšiai).
 

 

 

Skulptorius Pranas Dužinskas (Tryškiai, Telšių r.)
 
Jėzus perduoda Šv. Petrui dangaus raktus. Medis

 

   Kalvis Virgilijus Mikuckis (Mažeikiai)
 Kryžiai. Geležis, kalimas


Kryždirbys Steponas Kaminas (Telšiai)
 Koplytėlė ant žemės. 2009 m. Medis


Regioninių turų laureatai:

 

Alytaus apskritis

 Gintautas AKSTINAS (skulptūra), Druskininkai

 Gimė 1961 m. Baigė Vilniaus universitetą, istorikas. Dirba kūrybinį darbą. 

 Lina VALUTKEVIČIENĖ (margučiai), Lazdijų k., Lazdijų r.

 Petras PRANCKEVIČIUS (kryždirbystė), Alytus

 

Kauno apskritis

 Kazimieras MARTINAITIS (skulptūra), Garliava, Kauno r.

 Inga SAMOŠKIENĖ, Kaunas, Vygandas JAZERSKAS, Rokai, Kauno r. (keramika)

 Kazimieras MARTINAITIS (kryždirbystė) Garliava, Kauno r.

 

Klaipėdos apskritis

 Juozas RAMANAUSKAS (tapyba), Gargždai, Klaipėdos r.

 Teresė ŽULKIENĖ (audimas), Palanga

 

Marijampolės apskritis

 Eduardas KONČIUS (tapyba), Marijampolė

 Gražina KALVAITIENĖ (rankdarbiai), Kazlų Rūda

 Andrius BIELIUKAS (kryždirbystė), Kriūkai, Šakių r.

 

Panevėžio apskritis

 Vytautas ULEVIČIUS (skulptūra), Krakės, Kėdainių r.

 Dalia BERNOTAITĖ-JANUŠIENĖ (audimas), Niūronių k., Anykščių r.

 Vytautas JACKŪNAS (kryždirbystė), Gyvena Pasvalio r.

 

Šiaulių apskritis

 Angelė STEPONAVIČIENĖ (karpiniai), Šiauliai

 Aldona LAMAUSKIENĖ (audimas), Šiauliai

 

Tauragės apskritis

 Juozas VIDEIKA (skulptūra), Jurbarkas

 Milana JECENIČIENĖ (audimas), Tauragė

 Alvydas POCIUS (kryždirbystė), Dvarčių k., Šilalės r.

 

Telšių apskritis

 Pranas DUŽINSKAS (skulptūra), Tryškiai, Telšių r.

 Virgilijus MIKUCKIS (kalvystė), Mažeikiai

 Steponas KAMINAS (kryždirbystė), Telšiai

 

Utenos apskritis

 Anelė ARAMINIENĖ (skulptūra), Gudeniškių k., Utenos r.

 Janina ČEKELIENĖ (siuvinėjimas), Naujasodžio k., Molėtų r.

 

Vilniaus apskritis

 Vanda UMBRASIENĖ (skulptūra), Elektrėnai

 Dalia ČIUPAILIENĖ (rankdarbiai), Vilnius

 Lilija SIMONAVIČIŪTĖ (rankdarbiai), Vilnius

 Panas PETRONIS (kryždirbystė), Anykščiai

 

 

Regioninių turų antrųjų ir trečiųjų vietų laimėtojai:

 

Alytaus apskritis

II vieta – Adelė Damulevičienė(tapyba), Alytus,Rūta Indrašiūtė  (keramika), Maksimonių k., Varėnos r., Artūras Zienka (kryždirbystė), Alytus

 III vieta – Vaidas Pilvelis(skulptūra), Alytus,Kazimieras Babravičius(kalvystė), Alytus
 

Kauno apskritis

 II vieta – Regina Juodžbalienė(tapyba), Piliuona, Kauno r.,Ričardas Grekavičius (kalvystė), Kaunas

 III vieta – Ramutė Gylienė(tapyba), Piliuona, Kauno r.,Jolanta Levinskienė(pirštinės), Kaunas

 

Klaipėdos apskritis

 II vieta – Roma Tumasaitė  (sakralinės kompozicijos, mišri technika), Klaipėda, Adolfas Viluckis (kaukės), Kretinga, Albertas Bukauskas(juvelyrika), Palanga

 III vieta – Zuzana Lubienė(juvelyrika), Palanga, Danutė Tikuižienė (juvelyrika), Klaipėda, Zita Paulikienė (tautiniai kostiumai), Gargždai, Klaipėdos r.  

 

Marijampolės apskritis

 II vieta – Arūnas Šniaukšta(tapyba), Kudirkos Naumiestis, Šakių r., Valdas Paukštys (prieverpstės), Lukšiai, Šakių r., Raimundas Blažaitis (kryždirbystė), Alvitas, Vilkaviškio r.

 III vieta – Kęstutis Pautienius(skulptūra), Marijampolė,Eglė Kurcikevičienė (keramika), Lukšiai, Šakių r., Linas Saladis (kryždirbystė), Vilkija, Kauno r.

 

Panevėžio apskritis

 II vieta – Valentas Butkus (skulptūra), Bakšionių k., Ukmergės r., Vytenė Repšienė(margučiai), Vabalninkas, Kupiškio r.

 III vieta – Vytautas Jackūnas(skulptūra), Pasvalys, Saulius Kronis (kalvystė), Panevėžys

 

Šiaulių apskritis

 II vieta – Vaclovas Onaitis (skulptūra), Šiauliai,  Ugnė Vaineikienė(juostos),Joniškis, Virgilija SilvestraŠufinskienė(keramika), Kuršėnai, Šiaulių r.

 III vieta – Jonas Bražiūnas(skulptūra), Šiauliai,Dalius Udrakis (medžio drožyba),  Žagarė, Joniškio r.,Irena Gaidamavičienė (nėriniai), Šiauliai

 

 Tauragės apskritis

 II vieta – Alfonsas Maulius(skulptūra), Šilalė,Zenonas Radvilas(juvelyrika),Tauragė 

 III vieta – Antanas Martinaitis(skulptūra), Jurbarkas, Jadvyga Urbutienė, Tauragė

 

Telšių apskritis

 II vieta – Vaidas Šopauskas(skulptūra), Rubikių k., Mažeikių r.), AidaBliudzukienė (mezginiai),Mažeikiai

 III vieta – Alma Krapauskienė (tapyba), Tirkšliai, Mažeikių r., Laura Udovičiūtė (juvelyrika), Telšiai

 

Utenos apskritis

 II vieta – Genovaitė Adiklienė(tapyba), Utena,Virginija Kazancevienė(margučiai), Zarasai, Žydronė Mameniškienė (grafika), Utena

 III vieta – LiudmilaBublikova (tapyba), Visaginas, Rimantas Jonas Semėnas (skulptūra), Utena, Jolita Levčenkienė(riešinės), Utena

 

Vilniaus apskritis

 II vieta – Valentas Butkus (skulptūra), Bakšionių k., Ukmergės r., Mindaugas Paknys (odos dirbiniai), Vilnius, Brunas Margevičius (kryždirbystė), Elektrėnai

III vieta – Irena Valiulienė (piešiniai tušu), Vilnius, Virginija Guršnienė (tapyba), Vilnius, Kęstutis Norušis (kryždirbystė), Širvintos