Pagrindinė svetainė

Barboros Radvilaitės g. 8, 01124 Vilnius
Tel.: +370 5 261 1190, 261 2540
Faks. +370 5 261 2607
El. p. lnkc@lnkc.lt

Naujienos
Europos chorų asociacijos generalinė asamblėja kitąmet vyks Lietuvoje
2022-11-21

 

Lapkričio 17–20 d. Novi Sad mieste, Serbijoje, vyko Europos chorų asociacijos Generalinė asamblėja, kurios metu oficialiai paskelbta, kad sekančiai organizacijos Asamblėjai pasirinktas Vilnius!

Į mūsų sostinę lygiai už metų suvažiuos svarbiausių Europos chorinės muzikos sąjungų, federacijų ir asociacijų prezidentai bei tarybų nariai, dalyvaujantys Europos chorų asociacijos veikloje. Ši asociacija rūpinasi chorinės muzikos politika ir sklaida visame žemyne. Asamblėjų metu asociacijos nariai ne tik tvirtina praėjusių metų ataskaitas, strateguoja ir diskutuoja apie ateinančių metų planus, bet ir susipažįsta su priimančios šalies chorine kultūra.

Vilnius Asamblėjai pasirinktas po šią vasarą mūsų sostinėje sėkmingai įvykusio festivalio "Europa Cantat Junior", kuriam surengti Lietuva buvo laimėjusi Europos chorų asociacijos skelbtą konkursą. Tai - didžiulis žingsnis mūsų šalies chorinės kultūros matomumui pasaulyje, ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras didžiuojasi galėdamas kartu su Lietuvos chorų sąjunga imtis 2023 m. Asamblėjos organizavimo darbų. Šiemet Asamblėjoje dalyvavo 104 chorinės muzikos profesionalai iš 26 šalių, o Lietuvą atstovavo LNKC Regionų kultūros vedėja Ieva Krivickaitė, Lietuvos chorų sąjungos tarybos narė Valerija Skapienė, Europos chorų asociacijos tarybos narė Silvija Pročkytė ir Europos chorų asociacijos Jaunimo tarybos narys Augustas Kvedaravičius.